Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Szkoła Podstawowa nr 1• +48 58 682 32 13 • szkolapodstawowa@zso1.pl

Home 9 Laboratoria Przyszłości 9 Program Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 1
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Przejdź do listy aktualności  

Program Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 1

1.09.2022

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób interesujący, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W ramach Laboratoriów Przyszłości Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruszczu Gdańskim otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej. Zakupiony sprzęt został już wykorzystywany na zajęciach dodatkowych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i ekscytacją programowali tak zwane hub-y obserwując efekt swojej pracy.

Sprzęt zakupiony przez szkołę.

Drukarka 3D, Pracownia Drukarki 3D SkriLab, Skaner 3D, Laptop, Filament, Zestaw z mikrokontrolerem, Kamera przenośna cyfrowa, Mikrofon kierunkowy, Mikroport, Aparat cyfrowy, Statyw do aparatu, Zestaw oświetleniowy, Gimbal do aparatu, Green Screen mobilny w obudowie, LEGO Education SPIKE, Stacja lutownicza, Pasta, cyna lutownicza, Wiertarko wkrętarki, Multimetr, Szlifierka kontowa, Bezprzewodowy pistolet na klej.

Sprzęt zakupiono za łączną kwotę 195 300 zł.