Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Szkoła Podstawowa nr 1• +48 58 682 32 13 • szkolapodstawowa@zso1.pl

Home 9 Laboratoria Przyszłości 9 Laboratoria Przyszłości – grudzień 2022
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Przejdź do listy aktualności  

Laboratoria Przyszłości – grudzień 2022

30.12.2022

W ramach projektu Laboratorium Przyszłości uczniowie zapoznają się z obsługą urządzeń fotograficznych. Instrukcja obsługi cyfrowego aparatu fotograficznego czy kamery była ciężką lekturą, ale jak później okazało się, była bardzo pomocna. Na zajęciach dodatkowych, wycieczkach uczniowie i nauczyciele wykonali wiele ciekawych zdjęć i filmów spora część jest zamieszczana na stronach szkolnego FB.  Green screen, który znalazł się w wyposażeniu naszej szkoły, skrywa jeszcze kilka tajemnic, ale uczniowie już pracują nad tym.

Uczniowie wykorzystują zestawy LEGO Education Spike Essential oraz Lego Education Spike Prime. We wszystkich klasach, które realizują działy powiązane z programowaniem wykorzystują oba zestawy, aby ciekawiej wejść w świat algorytmiki i programowania. Nawet uczniowie klasy trzeciej integrowali się z uczniami klasy czwartej przy zestawach Lego.

Na drukarce 3D drukujemy pomoce dydaktyczne, które zostaną wykorzystywane do lekcji z innych przedmiotów. Wydrukowaliśmy pomoce do gabinetu psychologa i pedagoga. Powstały piękne dekoracje świąteczne. Uczniowie z różnych klas przyglądali się, na czym polega drukowanie na drukarce 3D i jak przygotować plik do wydruku.

 

Skip to content