Program Laboratoria Przyszłości umożliwia uczniom naszej szkoły szeroki rozwój zainteresowań, a nauczycielom możliwość prowadzenia zajęć w atrakcyjny sposób.
23 kwietnia z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich wzięliśmy udział w akcji „Sadzimy nasionka czytelnictwa”. Uczniowie przygotowali pomysłowe doniczki ze starych książek, a potem wsadzili cebulki, z których ma wyrosnąć fantazja, wiedza, miłość, dobre słowo. Dziewczyny z kółka czytelniczo-plastycznego wykorzystały pistolety i gorący klej do przygotowania twórczych doniczek.
Odbywały się lekcje historii o sztuce gotyckiej z wykorzystaniem budowli wykonanych przez drukarkę 3D
Na drukarce 3D drukujemy pomoce dydaktyczne do różnych przedmiotów, które zostaną wykorzystywane podczas lekcji. Na lekcji chemii wykorzystujemy wydrukowane stojaki do próbówek podczas wykonywania doświadczeń.
Na kole technicznym uczniowie tworzą niewielkie projekty z LEGO, sprawia im to wielką radość. Młodzi konstruktorzy z satysfakcją prezentują swoje prace.
Kolejne elementy wydrukowane na drukarce 3D w ramach programu Laboratoria Przyszłości znalazły swoje zastosowanie na zajęciach z różnych przedmiotów, głównie przyroda i bilogia.
Zestawy elektroniczne BE CREO kit zakupione dzięki Programowi Laboratoria Przyszłości to, zestaw konstrukcyjny z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami. Zestawy wykorzystywane są nadal na kole informatycznym oraz na kole technicznym.
Uczniowie uczą się przygotowywać modele 3D, które będzie można wydrukować na drukarce 3D.
Kolejne klasy przyglądały się, na czym polega drukowanie na drukarce 3D i jak przygotować plik do wydruku.
W ramach projektu Laboratorium Przyszłości uczniowie zapoznają się z obsługą urządzeń fotograficznych i kamer. Na zajęciach dodatkowych, wycieczkach uczniowie i nauczyciele wykonali wiele ciekawych zdjęć i filmów spora część jest zamieszczana na stronach szkolnego FB.
Uczniowie wszystkich klas wykorzystują cały czas zestawy LEGO Education Spike Essential oraz Lego Education Spike Prime.